Laboratorium Zwierząt Doświadczalnych Centrum Biostruktury

Laboratorium Zwierząt Doświadczalnych, Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest prowadzone zgodnie z wytycznymi ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych (Dz. U. poz. 266) oraz właściwych Rozporządzeń Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laboratorium posiada możliwość hodowli oraz prowadzenia eksperymentu z wykorzystaniem zwierząt utrzymywanych w warunkach konwencjonalnych oraz o podwyższonym statusie higienicznym SPF (ang. specific pathogen free).  Głównym zadaniem Laboratorium jest pomoc w projektowaniu eksperymentu z wykorzystaniem zwierząt doświadczalnych, udostępnianie powierzchni zapewniającej prawidłowe wykonanie zaplanowanego projektu, możliwość udziału w prowadzonym doświadczeniu, zapewnienie dobrostanu zwierząt poddanym eksperymentom.  Laboratorium Zwierząt Doświadczalnych posiada wyszkoloną kadrę oraz warunki do utrzymywania poniższych gatunków zwierząt:

• mysz domowa
  • szczur wędrowny
  • kawia domowa
  • królik europejski
  • świnia getyńska

Użytkownik 0137
Laboratorium Zwierząt Doświadczalnych,
Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego .

ul. Chałubińskiego 5, 02-004 Warszawa

Ośrodek: